Stowarzyszenie Inicjatywa Społeczna
                 34-236 Sidzina 839
              tel.: 18 26 73 748 lub 608 440 639
e-mail:
 sjaromin@onet.eu

KRS 0000316107
NIP 552-167-91-32
REGON 120801632

 
WYBORY SAMORZĄDOWE 21.11.2010

 

WYBRANI RADNI Z LISTY KWW PRZEDSIĘBIORCÓW

DO RADY GMINY BYSTRA-SIDZINA

 

OKRĘG NR.1 BYSTRA-DOLNA

MAZUR BOGDAN

OKRĘG NR.2 BYSTRA-GÓRNA

GAŁKA ADAM

 

OKRĘG NR.3 SIDZINA-DOLNA

 JAROMIN STANISŁAW

 

 

OKRĘG NR.4 SIDZINA-GÓRNA

 

TEMPKA STANISŁAW

 

CZARNY TOMASZ

 

Wszystkim wyborcom bardzo serdecznie dziękujemy za głosy!!!

 

Tych wyborców, którzy nie oddali na nas głosów postaramy się przekonać do siebie swoimi działaniami w radzie gminy.

 

WSZYSCY WYBORCY MOGĄ ROZLICZAĆ NAS Z NASZYCH DZIAŁAŃ!

 

Stanisław Jaromin

 


WYBORY SAMORZĄDOWE 2010

Nasz kandydat na wóta.

  
KLIKNIJ >> poznaj program naszego kandydataMam 58 lat, jestem bezpartyjny.
Urodziłem się w Sidzinie, gdzie mieszkam.
Posiadam wykształcenie średnie techniczne.
Ponieważ wywodzę się z tej ziemi znam i rozumiem potrzeby jej mieszkańców.
Obecnie jestem prezesem Stowarzyszenia Inicjatywa Społeczna, które podejmuje wiele działań na rzecz rozwoju Gminy jak również dla mieszkańców tej ziemi.
Pamiętacie Antka Jaromina (Kołka), który będąc przewodniczącym Gromadzkiej Rady, bardzo wiele zrobił dla mieszkańców Gminy jak również dla rozwoju ziemi sidzińskiej i całego Podbabiogórza. Jestem jego synem. Po ojcu odziedziczyłem umiejętności oraz chęć działania dla dobra społeczności regionalnej.

Będąc wójtem chciałbym się zająć w pierwszej kolejności następującymi problemami:

1.  Poprawą stosunków wójta z mieszkańcami poprzez traktowanie wszystkich jako partnerów w rozmowie 
    (bez agresji, chamstwa, arogancji, butności);
2.  Konsultowanie z mieszkańcami Gminy zamierzeń gospodarczych lub społecznych poprzez cykliczne
    organizowanie zebrań wiejskich.
3.  Przyspieszenia prac kanalizacyjnych w Gminnie oraz zmiana kanalizacji z ciśnieniowej na grawitacyjną 
    w Sidzinie. 
4.  Budową wodociągu na Górnej Sidzinie oraz zakończeniem remontu wodociągu Bystra-Centrum;
5.  Dokończeniem budowy chodników przy drodze powiatowej w kierunku Osielca i Sidziny; a także 
    na górnej Sidzinie.
6.  Utwardzeniem nawierzchni dróg osiedlowych;
7.  Pozyskaniem środków unijnych i ich wykorzystaniem w finansowaniu zamierzonych inwestycji.
8.  Wspomaganiem Przedsiębiorców szczególnie tych, którzy tworzą nowe miejsca pracy, co wpłynie 
    na zmniejszenie bezrobocia;
9.  Kontrolą prac wykonywanych przez Gminę (odbiory powykonawcze, lub np. kontrole czasu pracy koparki,) 
    egzekwowaniem wykonania prac gwarancyjnych.
10. Wspomaganiem wszystkich organizacji działających w Gminie, takich, jak KGW, OSP, Orkiestry,
     Stowarzyszenia, Kluby Sportowe;
11. Zajęciem się sprawami młodzieży, aby mogła rozwijać swoje zainteresowania;
12. Zwiększeniem roli Sołtysa jak też Rady Sołeckiej w zarządzaniu sprawami wsi. 

Wyborco! Głosując na mnie, głosujesz na człowieka uczciwego, którego nie można zastraszyć ani przekupić, który nie jest związany żadnymi układami.

Wyborco! Jako syn tej pięknej ziemi potrafię dobrze zrozumieć mieszkających tutaj ludzi i skutecznie reprezentować Wasze interesy.

Wyborco idź do wyborów!
Nie czekaj, aż inni wybiorą za Ciebie, a oddany głos na mnie na pewno nie będzie zmarnowany, a ja odwdzięczę się dobrą pracą dla Ciebie i Twoich bliskich.

Pozdrawiam 

Jaromin Stanisław 

Poniżej pełny wykaz kandydatów KWW Przedsiębiorców. 


ZAWIADOMIENIE

Stowarzyszenie Inicjatywa Społeczna zawiadamia, że dnia 24.11.2010 (piątek) w godz. 8.00 - 12.00 w Remizie OSP w Sidzinie, sala Lasów Uprawnionych,  będzie pełnił dyżur Prawnik, który będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych na dowolne tematy.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Prezes Stowarzyszenia
Jaromin Stanisław


CO ZROBI WÓJT ?

W dniu 22.09.2010r. w Sali OSP odbyło się zebranie w sprawie kanalizacji na które tym razem przybył Wójt ale nic nowego nie powiedział trochę poględził jak zwykle próbował nas zagadać i unikać odpowiedzi merytorycznych.

Zaraz na początku zapytałem, dlaczego zebranie odbywa się w środku tygodnia a nie w niedziele odpowiedź była bardzo lakoniczna czyli żadna a wiadomo chodziło o to by była jak najmniejsza frekwencja.

A na pytanie, dlaczego robiona jest kanalizacja ciśnieniowa odpowiedź sprowadza się do jednego „jeżeli nie chcecie kanalizacji ciśnieniowej to nie podłączajcie się”- ciekawa odpowiedź Wójta - prawda.

Na pytanie, dlaczego nie zrobiono konsultacji z mieszkańcami odpowiedź Wójta bardzo ciekawa, że my ich wybrali tylko zapomniał dodać, że nie dali my im patentu na mądrość.

Warto dodać, że stanowisko Wójta bronili tylko dwaj Radni, którzy po to przyszli na to zebranie, tym bardziej, że jak wieść Gminna niesie obaj Radni starają się, żeby przejść pod skrzydła Wójta i znaleźć się na tej samej liście wyborczej.

Czyli zebranie, które się odbyło to tylko strata czasu nas wszystkich, bo Wójt wie lepiej co jest najlepsze dla nas tylko za błędy zapłacimy wszyscy.

Najciekawszą rzecz zakomunikował Wójt, że wodociągi te prywatne nielegalne w związku z tym należy się spodziewać, że po wyborach samorządowych ruszy w teren brygada gminna która będzie robiła zdjęcia (jak było z deskami- pamiętacie) oraz kontrole ujęć wody prywatnych wodociągów, żeby wszyscy płacili za wodę.

Jaromin


DOŻYNKI GMINNE W SIDZINIE

Dożynki Gminne odbyły się w niedziele dnia 29.08.2010r. w Sidzinie, rozpoczęły się wymarszem mieszkańców roli Tempkowej i Wiertelowej z wieńcem dożynkowym w kierunku OSP w Sidzinie. Po krótkich przygotowaniach nastąpił uroczysty przemarsz z wieńcem w asyście Straży Pożarnej, Orkiestry dętej w Sidzinie, Koła Gospodyń Wiejskich, Starostów i mieszkańców na plac przy szkole. 


O godz. 11. rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, którą poprowadził ks. Władysław Czarniak, brali w niej udział przedstawiciele władz gminy Bystra -Sidzina, Starosta Suski Pan Andrzej Pająk, Koła Gospodyń Wiejskich z Sidziny i Bystrej oraz mieszkańcy naszej gminy.

Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek przez wójta Gminy Bystra-Sidzina. Koła gospodyń wiejskich z Bystrej i Sidziny obśpiewały wieniec dożynkowy.

Po oficjalnej części programu wystąpił zespół regionalny Mała Koliba, po którym zorganizowano zabawy i konkursy dla dzieci. 

Następnie do późnych godzin wieczornych odbywał się festyn,na którym w miłej atmosferze bawili się wszyscy zebrani.

Jaromin

Więcej zdjęć w naszej galerii.


WÓJT WIE LEPIEJ CO JEST DOBRE DLA SIDZINY 

Miałem już nie pisać o kanalizacji, ale przedstawiono mnie te pisma do zamieszczenia na naszej stronie i jak stali czytelnicy tej strony wiedzą że nigdy nie byłem przeciwny kanalizacji, ale byłem przeciwny kanalizacji ciśnieniowej, ale nasz Wójt razem ze swoją świtą (czytaj Radnymi ) lepiej wie co jest dla nas dobre od nas mieszkańców Sidziny.

Pytam, o co tutaj idzie? Dlaczego nie próbowano nam, którzy to mają mieć montowane pompki nie przedstawiono, że jest to lepsze tańsze itp. I nie przedstawiono jaki jest koszt eksploatacji tylko za naszymi plecami zrobiono przecież kanalizacja nie jest robiona na rok czy dwa tylko na długie lata.

Jeszcze jedno skoro jest to takie dobre tańsze itp. To, dlaczego jest Bystra tak krzywdzona i jest tam robiona kanalizacja grawitacyjna.

Radni apeluje do Was o opamiętanie się i postarajcie się to naprawić, co wspólnie z Wójtem z chrzaniliście ja wiem, że wy jako Radni pewnie dostaniecie zniżki ale pamiętajcie, że kiedyś przestaniecie być radnymi a wasze dzieci będą jeszcze długo narzekać na tych co wymyślili taki sposób kanalizacji. Ja wprawdzie nie składałem protestu, ale pod tymi pismami z protestem podpisuje się obydwoma rękami i popieram ludzi, którzy zorganizowali ten protest. Apeluje do mieszkańców Sidziny o gromkie „NIE” dla takiej kanalizacji. Z tego co mnie wiadomo będzie robione zebranie dla tych co protestują nie wiem dlaczego Nie wiejskie ale jest to w gestii naszych Władz a dokładnie mówiąc w gestii Wójta.

Postarajcie się być na tym zebraniu bo ja jak tylko będę miał informacje o zebraniu poinformuje na tej stronie.

Jaromin

 


APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY BYSTRA-SIDZINA

Apeluje do wszystkich mieszkańców Gminy Bystra- Sidzina, aby jeszcze teraz (przed wyborami) składali wnioski do Radnych o wykonanie robót w swojej okolicy bo jak niesie wieść Gminna Wójt nie chciałby, żeby zmienił się skład Rady, żeby pozostała taka uległa, żeby nie mieszała jemu szyków a jak twierdzi Wójt wygranie wyborów ma w „kieszeni”. Wiadomo gdyby został wybrany na Radnego ktoś myślący i niebojący się przeciwstawić Wójtowi to nie mógłby on tak hasać bezkarnie.

Rozglądnij się wokół siebie, co Radni zrobili w czasie tej kadencji (a niektórzy już kolejnej) z własnej inicjatywy tylko patrzyli co im kapnie ze stołu „Pana” umieli tylko mówić, żeby nie denerwować tego najważniejszego.

Mam propozycje do Radnych Gminy Bystra-Sidzina, że skoro nic nie robili przez całą kadencje to mogliby swoje pobrane diety przekazać na jakiś pożyteczny cel np. biedne dzieci czy też na dom pomocy społecznej albo jakiś inny zbożny cel może nie byłoby to dla nich dobre rozwiązanie ale przynajmniej sprawiedliwe bo jak się nic nie robi to nie należy brać pieniędzy widzę tylko jednego „pracowitego” Radnego tego co zabrał „wiatę przystankową” (ile się musiał napracować, żeby to przewiać)bo to była jedna praca którą wykonał w czasie tej kadencji.!

Przepraszam, pisząc, że nic Radni nie robili mijam się z prawdą ile musieli się natrudzić, ile musieli przyjąć ustaw, żeby usatysfakcjonować Wójta (Wieść Gmina niesie, że jest zrobiony ranking kto najbardziej się przysłużył ( czytaj podlizał) Wójtowi zgadnij kto prowadzi? ( Odpowiedź w następnym odcinku)

Czyli jak widzicie mieszkańcy Gminy Bystra-Sidzina należy się spieszyć z wnioskami, bo wybory już nie długo a nasi Radni nie chcą odstąpić od „koryta” mimo, że w czasie całej kadencji nic nie robią jedynie przed wyborami starają się uaktywnić a Wójt marzy o takiej Radzie, żeby mu nie przeszkadzała w jego „gierkach”, które mają na celu nie dobro Gminy lecz ustawienie swojego otoczenia.

Jaromin


DLA KOGO REMONT PRZEDSZKOLA

Jak większość mieszkańców Sidziny widzi jest remontowane przedszkole albo inaczej stara szkoła wprawdzie z tego co mnie wiadomo remont obejmuje tylko dach a nie pomieszczenia na parterze, i można by to uznać za chwalebne że jest robiony remont gdyby nie fakt, że za tak duże pieniądze można by wybudować nowy budynek odpowiednio przystosowane na przedszkole z parkingiem i nie przylegające do drogi a jak wszyscy wiedzą miejsce było tylko Wójtowi zależało na remoncie tego budynku dlaczego ? – odpowiedź się sama nasuwa.! 
Nie daj się nabrać, że tylko na remont tego budynku można było uzyskać dotacje bo z tego co mnie wiadomo dwa lata wstecz łatwo było dostać dotacje na budowę nowego przedszkola.
Mnie nasuwa się tylko jeden wniosek, że pod pretekstem remontu budynku starego przedszkola ma służyć jako remont, dla tych sklepów, które tam dzierżawią (na razie) pomieszczenia pod swoją działalność.
Proszę zwrócić uwagę jak przy tym remoncie sprężyła się brygada gminna, żeby szybko wykonać swoje zadanie. (bo wiedzą dla kogo robią). 

Jeżeli się nie mylę ( a chciałbym) jest to specjalna taktyka Wójta a nasi kochani Radni nie mogą czy nie chcą przejrzeć tej taktyki bo to wiążę się z tym, że trzeba się przeciwstawić Wójtowi ale kogo stać z naszych Radnych na takie rozwiązanie. Odpowiadam, że nie widzę takiego odważnego.

Państwo Radni przypomnijcie sobie jak czekaliście na Wójta w okolicach agronomówki. I co zrobił ? Dlaczego nie przyszedł?

Jaromin


DOBRODZIEJSTWO WÓJTA 

Jak niektórzy wiedzą dnia 15.07.2010r. odbyło się zebranie na temat kanalizacji na którym projektanci starali się przekonać jakie to „dobrodziejstwo” jest dla mieszkańców Sidziny kanalizacja ciśnieniowa niestety dowiedzieliśmy się tylko, ze będziemy za ścieki płacić więcej jak przy kanalizacji grawitacyjnej a wiadomo jak będzie z każdą awarią zawsze winny użytkownik (tak przecież jest z każdą gwarancją)i każdy będzie płacił za naprawę pompki. 
Proszę zwrócić uwagę, że główny pomysłodawca, czyli Pan Wójt nie miał odwagi pokazać się i próbować wyjaśnić taką decyzje (bo tego nie da się obronić). 

Szkoda, że Wójt się nie pokazał może wyjaśniłby, kto tak naprawdę na tym zarabia, bo Mieszkańcy Sidziny tylko tracą, ale Wójt nie będzie sobie głowy zaprzątał tak przyziemnymi sprawami jak koszty eksploatacji, bo mieszkańcy są tylko potrzebni wtedy gdy są wybory. Bo z całego tego spotkania wynika tylko to, aby niektórzy mogli dobrze zarobić, a mieszkańcy i tak zapłacą bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że jest to pierwsza kanalizacja ciśnieniowa na południu kraju a nawet w Bystrej są mądrzejsi Radni i nie dali wcisnąć sobie ciemnoty, że jest to tańsze i dlatego tam jest robiona kanalizacja grawitacyjna w Sidzinie według naszych Radnych czy też Wójta są niższe góry i nie da się robić grawitacyjnej. Skoro jest tańsza ciśnieniowa to, dlaczego nikt nie próbował tego wyjaśnić na zebraniu Wiejskim i nie przedstawił symulacji ile kosztuje grawitacyjna a ile ciśnieniowa oraz jakie są koszty eksploatacji. (wiadomo, że wysokie ale to zapłacą mieszkańcy).

Skoro kanalizacja ciśnieniowa jest tańsza oraz lepsza to, dlaczego nie jest robiona w całej Gminie a tylko w Sidzinie (dlaczego Bystra ma być gorsza), czy Was to nie dziwi?-mnie tak! A ceny eksploatacji będą, w Sidzinie o wiele wyższe (prąd, konserwacja, oraz wymiana urządzeń), niż w Bystrej.

Napisaliśmy list do Rady Gminy Bystra-Sidzina gdzie prosimy o przeanalizowanie jeszcze raz sprawę kanalizacji ( uważamy, że ta Rada nie jest zdolna podjąć jedynej słusznej decyzji chyba, że ten najważniejszy pozwoli).

Obiecuję, że będziemy o to walczyć i tylko Wasza pomoc może doprowadzić do dobrego rozwiązania o czym będziemy jeszcze pisać.

Jaromin


KIEDY WÓJT MÓWI PRAWDĘ

To pismo jest odpowiedzią na moje pytanie czy w sprawie budowy boiska sportowego w Sidzinie toczy się sprawa przed Sądem i jak czytamy sprawa została załatwiona pozasądownie, i byłoby to chwalebne gdyby nie fakt, że jak wszyscy wiedzą Wójt rozpowiadał wokół, że sprawa toczy się przed Sądem, przypomnij sobie jak było na zebraniach Wiejskich, sesjach czy też komisja.
Rada Gminy została poinformowana, o w/w odpowiedzi, ale Radnym nie przeszkadza, że są okłamywani przez Wójta i uważają, że to jest wszystko w porządku.

Dalej czytamy w tej odpowiedzi Wójta, że kwota pieniężna została potrącona z wierzytelności wykonania innego zamówienia, mniemam że chodzi o budowę ośrodka zdrowia w Bystrej gdzie jak mi wiadomo tam bez przerwy brakowało pieniędzy ( czyżby chodziło o pokrycie wierzytelności).

Czytamy również, że wysokość zwróconej kwoty to 28 300zł.gdzie jak pamiętamy remont boiska kosztował około 55 000zł. a do tego trzeba doliczyć odsetki oraz kary umowne.

Warto się zastanowić, co w tej odpowiedzi jest prawdą?

Czy nie dobry interes zrobił pierwotny wykonawca? Zamiast zapłacić 55 000zł plus odsetki, kary umowne zapłacił tylko 28 300.

Jaromin


ROZBÓJ W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH

Nie wszyscy wiedzą jak Wójt Kania potrafi zrobić drogę swoim pupilkom (czytaj przyjezdnym) przez cudzą działkę. A oto szczegóły po powodzi majowej 2010r. Pan Wójt postanowił wyregulować rzekę na roli „Pod Lasem” tzw. Potoku wynajął brygadę z SKR i przystąpił do kopania koryta rzeki i budowy drogi widocznie tak się spieszył, że zapomniał uzgodnić z właścicielem działki Józefem Lipką zgodę a żeby było jeszcze śmieszniej na pismo od Lipki odpowiedział, że odszkodowanie się mu nie należy. 
Jak widać z powyższego ma tupet ten nasz Wójt, a może to trzeba inaczej nazwać, że jest to rozbój w biały dzień albo można to nazwać że jest to robione bezprawie w imieniu prawa, pikanterii jak również śmieszności nadaje fakt, że nasza Rada Gminy rozpatrując tą sprawę uznała, że Wójt działał zgodnie z prawem. 
Ciekaw jestem co by mówili nasi Radni czy też Wójt jakby ktoś zrobił im drogę i koryto rzeki przez środek działki, na której przed tymi robotami można było wybudować dom a obecnie najwyżej WC i jeszcze odmawia się wypłaty odszkodowania, naprawdę trudno zrozumieć Rade Gminy czy też Wójta chyba, że mają zobowiązania wobec „panków”.

Jaromin


JAK WÓJT KANIA DZIELI MIESZKAŃCÓW SIDZINY !!!

LIST OTWARTY DO WÓJTA KANI

My rdzenni mieszkańcy Sidziny zwracamy się z apelem do Wójta Gminy Bystra-Sidzina o równe traktowanie wszystkich mieszkańców Gminy a nie tak jak teraz, że mieszkańcy, którzy wybudowali w Sidzinie domy wczasowe mogą liczyć na większą przychylność Wójta od tych, którzy mieszkają od lat w Sidzinie. 
Teraz podam przykład.
Jak już niektórzy wiedzą wystąpiliśmy o remont mostu u Stokłóski gdzie Wójt stwierdził, że brak pieniędzy na remont oraz, że droga do w/w mostu jest nie mapowana przypominamy, że jest to jedyna droga dojazdowa do roli Fraczkowej i byłoby to w miarę logiczne, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie na Roli Pod Lasem wprawdzie po powodzi buduje się nowe koryto rzeki oraz nowy odcinek drogi również nie mapowanej na gruntach, które Gmina ma dopiero odkupić od właścicieli a Wójt tłumaczy, że muszą mieć dojazd do domów przypominam, że jest to osiedle domów wczasowych.
Proszę zwrócić uwagę, że mostu nie można według Wójta remontować, bo nie ma pieniędzy i nie jest mapowana droga do roli Frączkowej, a Pod Lasem droga też nie jest mapowana a jest budowana i kosztuje przynajmniej czterokrotnie tyle co remont mostu - jak nie więcej.
Proszę także zwrócić uwagę, dla kogo służy droga Pod Lasem: dla wczasowiczów, a most dla rdzennych mieszkańców Sidziny, czyli są mieszkańcy lepiej traktowani czyli pierwszej kategorii (przyjezdni) i są gorzej traktowani czyli drugiej kategorii to są rdzenni mieszkańcy Sidziny. 

Zwracamy się do Wójta, że my rdzenni mieszkańcy Sidziny nie chcemy od Wójta specjalnych przywilejów ale równego traktowania skoro jednym trzeba zabezpieczyć drogę dojazdu do zabudowań tak samo drugim trzeba zabezpieczyć most i drogę.

Jest to ostatni tylko przykład, dzielenia mieszkańców Gminy na lepszych i gorszych, ale można znaleźć dużo więcej przykładów chociażby budowa drogi na Siwuli można przypomnieć wiele innych przykładów gdzie brak było pieniędzy na remont drogi tylko dziwnie się składa że zawsze brakuje dla stałych mieszkańców Sidziny

Apelujemy również do Radnych, ze skoro pozwalacie Wójtowi na różnicowanie mieszkańców Gminy na mieszkańców pierwszej i drugiej kategorii to ponosicie pełną odpowiedzialność za taką sytuacje, mimo, że większość z Was ma korzenie w tej Gminie.

Jeszcze raz apeluje do Wójta o zaprzestanie dzielenie mieszkańców Gminy na „lepszych” i „gorszych”.

Z poważaniem

Jaromij

 


JAK ZDOBYĆ PRZYCHYLNOŚĆ WÓJTA

 

Jak niektórzy wiedzą niedawno pisałem list otwarty do Wójta Kani, który znajdziecie powyżej, ale życie piszę dalszy scenariusz tej sprawy.

Jak wiadomo most u „Stokłóski” będzie remontowany dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Inicjatywa Społeczna a nie tak jak rozpowiadają niektórzy Radni , że to Dzięki nim jest remontowany (ale jak się nie można wykazać czym, to trzeba próbować przypisać sobie zasługi od innych tym bardziej, że zbliżają się wybory). 
Z tego co mnie wiadomo drzewo na ten most będzie dostarczał jeden z Radnych-proszę zgadnąć który ? tylko nie myśleć, że będzie to robione za wiatę przystankową tylko będzie miał dobrze zapłacone (ciekawe czym sobie zasłużył przychylność Wójta).

 Jaromin


Mecz prezentacja Stowarzyszenia Inicjatywa Społeczna : OSP Sidzina 

Mecz został rozegrany dnia 08.08 2010r. pomiędzy reprezantacją Stowarzyszenia Inicjatywa Społeczna a reprezantacją OSP Sidzina na stadionie w Sidzinie. 

Mecz był zacięty, pełen spięć oraz wiele sytuacji pod bramkowych, ale także sytuacji w polu gdzie nawet najwięksi koneserzy piłki mogli podziwiać a nad wszystkim swoim zdecydowanym gwizdkiem i głosem panował nasz sędzia Józek, który musiał panować nad sytuacją na boisku bo mimo tego, że mecz został rozegrany w przyjacielskiej atmosferze do ostrych spięć jednak dochodziło.

Zabawa był przednia wszyscy się bawili zarówno kibice jak również zawodnicy a wynik był rzeczą drugorzędną ale warto odnotować, że do przerwy OSP prowadziło 2:1 a końcowy wynik 4:4. 

Po meczu było przyjacielskie spotkanie przy ognisku .

Jaromin


W związku z zebraniem w sprawie kanalizacji, które odbyło się  dnia 15.07.2010r. wystosowaliśmy do Rady Gminy Bystra-Sidzina nastepujące pismo:

Sidzina 02.08.2010r.

Stowarzyszenie Inicjatywa Społeczna
34-236 Sidzina 839

RADA GMINY BYSTRA-SIDZINA

Wniosek

Stowarzyszenie Inicjatywa Społeczna zwraca się do Rady Gminy Bystra-Sidzina z wnioskiem o ponowne rozpatrzeni rozwiązanie budowy kanalizacji w Sidzinie z systemu wymuszonego na system grawitacyjny. 

Przemawia za takim rozwiązaniem, ukształtowanie Sidziny, które pozwala wykorzystać nachylenie terenu, przecież kanalizacja będzie miała naturalny spływ czy to z „Bińkówki”, z „Małej Sidzinki” i wszystko po drodze czy też „Za Góry”. A spotkanie z projektantami nas tylko przekonało, że wymuszone rozwiązania wcale nie są tańsze a wręcz przeciwnie, jest o wiele droższe w eksploatacji, a budowa według naszej wiedzy też nie daje oszczędności lecz nabija tylko kasę tym, co będą dostarczać pompy (jedna 7tyś zł) i tym co będą dostarczać pojemniki (jeden 12tyś zł) oraz jeszcze innym czyli na około 1000 gospodarstw około 19 mln. zł a do tego dojdzie główny kolektor.

A projektowany koszt budowy kanalizacji w Bystrej wynosi około 30 mln zł a w Sidzinie będzie wynosiła około 70mln zł zakładając, że Sidzina obszarowo jest dwa razy większa to nie widzimy tych oszczędności Trudno zrozumieć, jeżeli to takie dobre, dlaczego nikt takiego systemu nie stosuje na południu kraju a nawet w Bystrej przyjęto rozwiązanie grawitacyjne.

Nasuwają się następujące pytania:

1. Jak Gmina zamierza rozwiązać sprawę płacenia za prąd do pompek (według projektantów teraz około 40 zł rocznie a ile za pięć lat?) czy będzie tak, że w związku taką sytuacją w Sidzinie będzie się płaciło więcej za ścieki niż w Bystrej.?

2.Kto będzie płacił za pompę, jeżeli się zablokuje a jak to bywa na gwarancjach fachowcy stwierdzą winę właściciela?

3.Co będzie, jeżeli zepsuje się pompa i trzeba czekać na nową około tygodnia?

Jest jeszcze wiele pytań, które się nasuwają, dlatego wnioskujemy, aby zorganizować Wiejskie Zebranie, na którym wyjaśniono by wszystkie sprawy gdzie będą obecni kompetentni przedstawiciele Urzędu Gminy.

Wobec powyższych faktów prosimy o dogłębnie i rzetelnie przyglądnięcie się naszemu wnioskowi.


Dnia 27.06.2010r. odbył się mecz na boisku sportowym w Sidzinie pomiędzy reprezentacją działaczy klubu sportowego K.S. Dąb Sidzina a reprezantacją Stowarzyszenia Inicjatywa Społeczna.

Mecz rozpoczął się o godz. 15.oo od przekazania kompletu strojów piłkarskich (16 strojów z pola i dwa stroje bramkarskie).

Następnie rozpoczął się mecz o puchar Prezesa.  Do przerwy drużyna Stowarzyszenia prowadziła 2:1; mecz, niestety zakończył się porażką 3:2.

Po meczu puchar zwycięzcą wręczył Prezes Jaromin wraz z-cą Prezesa Basiurą.

Następnie zrobiono ognisko, na który zaprosili przedstawiciele klubu sportowego gdzie na ognisku pieczono kiełbasę i rozpamiętowano zagrania te dobre i złe - czyli zabawa była super.

W związku z tym, że publiczność dopisała i dobrze się bawiła, były pełne trybuny obiecujemy, że będzie rewanż, termin zostanie podany.

 

Stanisław Jaromin

Więcej zdjęć z tej imprezy w naszej galerii.